Parem Käsi Oü logo

www.parem.ee

Böjrnkläderi sädemekindlad tööriided

 Björnkläderi  tulekindlad rõivad levivad justkui kulutuli kõikjal Euroopas. Soomes, Norras, Islandil, Taanis, Hollandis. Saksamaal ja Suurbritannias on avastatud, et Björnkläderi tulekindlad rõivad on parimad - turvalised ja ökonoomsed.

Björnkläderi Penta AntiFlame seeria rõivad sobivad mitmetes eluohtlikes olukordades.

Need rõivad vastavad EN 531 nõuetele A (süttimise), B1 (tulega kokkupuute) ja C1 (soojuskiirgus) osas. Nad on kaarleegi suhtes kontrollitud ning vastavad täielikult EBR nõuetele. Ka materjal on kontrollitud ning täidab EN 533, indeks 3, EN 368, pr EN 1149-3, pr EN 13034/tüüp 6 nõudeid. Materjal on täiesti antistaatiline ning vastab Öko-Tex 100 standardile.

Rõivaste valmistamisel on silmas peetud mugavust ja liikumisvabadust.

Tulekindlatele rõivaste EN 531 nõuete spetsifikatsioon.

Kood Kaitse Kaitseklass Testitud
Kõik testid on läbi viidud vastavalt EN 532 nõuetele.
A Süttimise vastu A  
B Tulega kokkupuutel B1:3-6 sek
B2: 7-12 sek
B3: 13-20 sek
B4: 21-30 sek
B5: >31 sek
Aeg, mille jooksul riide sees temperatuur tõuseb 24C võrra.

 

C Soojuskiirguse vastu C1: 8-30 sek
C2: 31-90 sek
C3: 91-150 sek
C4: >151 sek
Aeg, mille jooksul tekib teise astme põletus, kui objekt asetseb soojusallika läheduses, mille kiirgamisvõime on 20kW/m2.
D Sulaalumiiniumi pritsete vastu D1: 100-200 gr
D2: 201-350 gr
D3: 351 gr
Sulaalumminiumi kogus, millega pritsides riiet, ei põhjusta riide all kahjustust.
E Sularaua vastu E1: 60-120 gr
E2: 121-200 gr
E3: 201 gr
Sularaua kogus, millega pritsides riiet, ei põhjusta riide all kahjustust.

Rõivastel, mis vastavad klassidele D ja E, on täiendavalt veel mitmeid disaininõudmisi, näiteks taskud ja kinnitusdetailid. Rõivad peavad olema märgistatud piktogrammidega (A, B, C, D ja E) ja välja toodud kaitseklass.

Seeria Penta rõivad

Materjal, millest 49% moodustab PPAN FR, 42 % puuvill, 5% Kevlar, 3% polüamiid ja 1% Static Control®, on ülimalt mugav ning laseb vabalt liikuda. Materjal kaalub uskumatult vähe, kõigest 255 g/m . Tulekindlate rõivaste kohta on seda ebatavaliselt vähe.

Tulekindlad särgid on kaalult veelgi kergemad- 170 g/m . Kokkupuutel nahaga tunduvad need siledad ja mugavad.

 

Puuvillasest ja  polüestrist rõivad

Suurepärane tulekindel puuvilla ja polüestri segu (Proban) tagab mugavuse ja liikumisvabaduse. Rõivaste valmistamisel on silmas peetud mugavust ja liikumisvabadust ning te leiate rohkem taskuid kui teil kunagi peaks vaja minema.

Pükstel ja kombeunisoonidel on vastupidavad kinnituslapid jalgevahe piirkonnas ning kahel erineval kõrgusel olevad põlvetaskud põlvekaitsetele. Mobiiltelefoni taskud on kõigil pükstel ja jakkidel.

 

Puuvillasest rõivad

Need rõivad vastavad EN 531 nõuetele A (süttimise), B1 (tulega kokkupuute), ja C1 (soojuskiirgus) osas. Nad on kaarleegi suhtes kontrollitud ning vastavad täielikult EBR nõuetele. Olgugi, et kõik selle kollektsiooni riided tagavad maksimaalse mugavuse ja liikumisvabaduse, ei vähenda see rõivaste kaitseomadusi. Rõivastel on rohkem taskuid kui teil kunagi peaks vaja minema ning sellised väiksemad detailid nagu jaki kaitsev krae ja pikendatud seljaosa muudavad teie igapäevatöö pisut mugavamaks. Need kohad pükstel, mis kipuvad kiiremini kuluma, on tugevdatud materjalist ning tagavad täieliku liikumisvabaduse.

Materjali kirjeldus Suurepärane tulekindel 100%-line puuvill (Proban) tööstuse töölistele. Materjal on hingav ning kortsub minimaalselt. See on vastupidav ja antistaatiline (mis on hea). Kaal 340 g/m.

 

Viimati muudetud: 18.08.2011