Parem Käsi Oü logo

www.parem.ee

Tööriiete materjalidest

Tööriiete valmistamiseks kasutatakse tavaliselt kas puuvillast kangast või puuvilla ja polüestri / polüamiidi segu kangast.
Puuvillase kanga eeliseks peetakse inimsõbralikkust ja mõnevõrra suuremat vastupidavust sädemetele (keevitamisel ja nurklõikajaga töötamisel) ning võimalust õli kergemini välja pesta. Puuduseks on pesus kokkutõmbumine ja kergem määrdumine nt tolmuga.
Puuvill polüestri segu kangastel võvad need kaks komponenti olla ühtlaselt jaotunud kanga ristlõikes või on alumine pool puuvill ja pealmine pool polüester (kergelt läikiv kangas). Viimase varjandi eeliseks on kergem tolmust puhastatavus ja  tuultpidavus ning vastava töötluse olemasolul ka vihmapidavus.
Vastupidavuse seisukohast tuleks eelistada polüamiidi sisaldavaid riideid. Tööriiete vastupidavus sõltub eelkõige valmistamise (õmbluste) kvaliteedist ja kanga tihedusest (g/m²). 
Sädemekindlatel tööriietel on väga tähtis ka hooldus (määrdunud riide õigete vahenditega pesemine). Spetsiaalkangastele on antud täiendavad kaitseomadused näiteks riide mittesüttivus (tule e sädemekindlus) või omadused, mis pidurdavad õli riidest läbi imbumist või happekindlus, antistaatilisus jne. 
Vihma ja tuule eest kaitsmiseks kasutatav materjal on kas 100% PVC või pealmine kiht nailon (polüamiid) ja alumine kiht PVC. Viimase varjandi puhul on riided kandmisel mugavamad st ei ole nii jäigad kui 100% PVC-st riided ja on kergemad. Võimalik on valmistada ka mikrofiiberkiud kangast riideid mis on vihmapidavad kuid samas hingavad st lasevad niiskuse välja.

Hooldus ja kasutamine.

Tööriiete hooldamisel tuleb enim tähelepanu pöörata lubatud pesemis temperatuurile. Sageli on (pesuteenuse pakkujad) kasutatud tugevalt määrdunud riiete pesemiseks liiga kõrget temperatuuri mille tagajärjel tõmbub riie kokku. Selle vältimiseks soovitame valida töökohtadele kus esineb raskelt puhastatavat määrdumist, kõrgema pesemistemperatuuriga kangast.
Tööriiete kasutamisel tuleb jälgida, et nurklõikajaga töötamisel, käiamisel, keevitamisel jmt juhtudel kasutatakse spetsiaaltöötlusega materjale või vastavaid (nt nahast) kaitsevahendeid.

Eritellimused.

Pakume võimalust teha töö- ja personaliriideid vastavalt kliendi soovidele. Saab valida erinevaid valmistus materjale, värve (värvide kombinatsioone), panna rohkem/vähem taskuid, panna helkurribasid, asendada nööpe lukkudega või vastupidi jne. Eritellimusel tehtud tööd on tavaliselt kuni 10% kallimad standardtoote hinnast. Oma soovidest palun teatage kontaktlehel toodud rekvisiitidel.

Komplekteerimine.

Ühe kaubamärgiga toodete värvitoonid ja materjal võimaldavad sama kaubamärgi erinevaid tooteid (nt. müts, jakk, traksipüksid) koos kasutada.

Viimati muudetud: 18.08.2011