Abi-info
Kuidas kasutada tellimiskeskust Tellimiskeskuse kasutamine igapäevatöös Otsingu kasutamine Riiete suuruse kalkulaator Sobiva rõivasuuruse valik Jalatsite suurusnumbrid Kümused ja vastused
Tooteinfo
Toodete lisainfo Kasutusjuhendid Kasulikud viited
Teenused
Õmblus ja juurdelõikus Firmagraafika trükk
Ettevõttest
Uudised Kontaktid Ettevõttest lähemalt Privaatsusest Kuidas kasutada tellimiskeskust
Püsiklient
Püsikliendileht Saadetud tellimused Viimati tellitud tooted Lemmiktoodete nimekiri Kasutajatunnuste muutmine Log Out (Sisselogimise kasutajatunnused kustutatakse!)
Uued tooted ja kataloogid
Töökindad
Omatoodang / Eritellimusel riided
Tööriided
Tööjalatsid
Kuulmiskaitsed
Isikukaitsevahendid
Keevitusmaterjalid
Lõike- ja lihvkettad
Varia

Kukkumiskaitse Axel

Kukkumiskaitse Axel K1 komplekti kuuluvad turvaköis, rakmed, kukkumiskaitse, tugivöö, kukkumisamortisaator, kinnituskarabiinid ning hoidmiskott.

Turvavaljad

Ainuke kinnitus, mida turvavaljastel võib kasutada, on D-rõngas seljapeal või 2 aasa rakemete ees.  D-rõngad on köie.

Paigaldamine: Hoidke turvavaljaste õlarihmad nii, et saate astuda jalgadega silmustesse. Pingutage jala-aasad  kindlalt, aga mitte liiga tihedalt. Pingutage õlarihmad eest (oluline, et saavutada mugav liikuvus). Kui valjad on koos vööga, asetage vöökinnitus pandlale vastavalt numbritele 1 ja 2 pandlal.

Turvaköis liikuriga

Kasutamine: turvaköit testitakse kui kukkumiskaitse süsteemi, kui kasutatakse koos turvavaljastega. Vabalangemisel jõud, mis mõjub kehale, ei tohi ületada 6 kN (600 kg). Ühenda turvaköis, millel on karabiin ( vajutades sisse karabiini topelt turvalukustus) kinnituspunkti (teivas, torn, redel, minimaalne purunemisjõud 15 kN) ning seejärel  ühenda kukkumiskaitse tagumise (või eesmise) turvavaljaste kinnistuspunkti. Mitte kinnitada kinnistusköit teravete servade ümber!

Hooldus ja säilitamine

Enne kasutamist: Kontrolli materjali. Kontrollige rebestusi, rebenenud õmblusi, lõikeid,  D-rõngaste vigastusi, vöö pannalt. Kui mõni neist defektidest mõjutab toote ohutust, siis tuleb see ümber vahetada.

Toote kontroll: vööd, rakmeid, köit peab vastavalt Skydda PPe AB:s nõuetele ja EN standarditele inspekteerima vähemalt üks kord aastas. Kontrolli peab teostama kas Skydda PPE AB või muu vastavat õigust omav organisatsioon, mis on aktepteeritud Skydda PPe AB poolt. Kontrollitakse materjali kemikaalide vastu, niitide rebenevust, lõikeid, värvi, kuluvust, korrosiooni, tähistust. Rikutud varustus vahetatakse välja või parandatakse, eelnevalt kontakteerudes kliendiga. Peale kontrolli toode markeeritakse inspekteerimisasutuse poolt, mille kohta antakse kontrollkaart.

Toodet peab hoidma pimedas kaitstuna päikesekiirguse eest kuivas ja ventileeritavas kohas. Köie võib kergelt kokku kerida ja riputada seinale.

Varustust peab hoidma puhtana, et tagada vastupidavus. Kui rakmed määrduvad, siis tuleb neid pesta leige veega (max 50 C), harjates pehme harjaga. Võib kasutada ka lahjendatud pesuvahendeid. Rakmeid peab laskma kuivada loomulikul teel, mitte lahtise tule ega muude soojusallikate juures.

Tähelepanu

 

 

ISIKUKAITSEVAHENDI KIRJELDUSKAART (täidetakse originaalkirjelduskaart)

  Turvarakmed Turvaköis liikuriga Kinnitusköis
Toote kood      
Seerianumber      
Valmimisaasta      
Ostukuupäev      
Esmase kasutuselevõtu kuupäev      
Kasutaja nimi      

 

KONTROLL

  Kuupäev Volitatud asutus või isik Tulem
1      
2      
3      
4      

Märkused:  ..................

NB! Kukkumiskaitsed tuleb lasta kontrollida ja vastavalt tähistada  vähemalt kord aastas vastavat kontrollimisõiguse sertifikaati omavas firmas. Selleks võite pöörduda esmakordse kontrolli läbiviimiseks hiljemalt üks aasta peale kukkumiskaitse ostukuupäeva kukkumiskaitse Teile müünud firmasse.

Heaks kiidetud

CE tüübihindamise läbiviinud asutus: Statens Provningsantalt, Box 857, 501 15 Boras, Sweden.

Valmistaja: Skydda PPE AB, Sweden
Volitatud esindaja: Parem Käsi OÜ

Viimati muudetud: 18.08.2011