Abi-info
Kuidas kasutada tellimiskeskust Tellimiskeskuse kasutamine igapäevatöös Otsingu kasutamine Riiete suuruse kalkulaator Sobiva rõivasuuruse valik Jalatsite suurusnumbrid Kümused ja vastused
Tooteinfo
Toodete lisainfo Kasutusjuhendid Kasulikud viited
Teenused
Õmblus ja juurdelõikus Firmagraafika trükk
Ettevõttest
Uudised Kontaktid Ettevõtte tutvustus Ettevõtte lugu Privaatsusest Kuidas kasutada tellimiskeskust
Püsiklient
Püsikliendileht Saadetud tellimused Viimati tellitud tooted Lemmiktoodete nimekiri Kasutajatunnuste muutmine Log Out (Sisselogimise kasutajatunnused kustutatakse!)
Uued tooted ja kataloogid
Töökindad
Omatoodang / Eritellimusel riided
Tööriided
Tööjalatsid
Kuulmiskaitsed
Isikukaitsevahendid
Keevitusmaterjalid
Lõike- ja lihvkettad
Varia
Soodushinnaga tooted

3M RESPIRAATOR 9914

Omadused, standardid

Respiraator 3M 9914 on kerge, tõhus, mugav ja hügieeniline kaitsevahend tolmu ja aerosoolide vastu. Lisaks kaitseb see orgaaaniliste gaaside ja lahustiaurude eest, mille sisaldus ei ületa lubatud piirnormi. Laboratoorsete katsete põhjal sobib respiraator 9914 ka kaitseks häirivate lõhnade vastu (alla lubatud piirnormi). Hermeetilisuse tagavad kahepaelaline kinnitus, vahtplastist ninatihendja alumiiniumist ninaklamber. Respiraator 9914 asetub mugavalt näole, sellel on väike hingamistakistus, samuti ei vaja ta pikki ja kalleid hooldustöid. 

Kaitseklass: 3

Kasutusalad

Respiraator on valmistatud järgmistest materjalidest:
paelad - naturaalkummi
ninaklamber - alumiinium
ninatihend - polüuretaan
filter - polüuretaan ja aktiivsüsi
Toote kaal: 12 grammi.

Respiraator 9913 on toimitud vastavalt Euroopa kaitsevahendite standardile EN 149 ja vastab klassi FFP1 nõuetele. Selle standardi tähtsamateks kontrollteimideks on:

Andmed

Vastavalt standardile EN 149 peavad toote pakendil olema kindlaksmääratud andmed. Kaitsestandard EN 149 on tervikuna saadaval Soome Standartiseerimisliidus.

Õige kasutamine.

Kasutage respiraatorit ruumides, kus vee põhjal valmistatud aerosoolide või tahkete osakeste sisaldus õhus ei ületa tööruumides lubatud kogust (lubatud piirnorm) üle nelja korra. Respiraatorit võib kasutada orgaaniliste gaaside, ebameeldiva lõhna kõrvaldamiseks, kui sisaldus ei ületa lubatud kogust (lubatud piirnormi).

Respiraatori paigaldusjuhend

 1. Võtke respiraator kätte nii, et ninaosa on sõrmeotste kohal. Laske paeltel vabalt käe all rippuda.
 2. Asetage respiraator näole nii, et alumine serv on lõua all ja ninaosa ülespoole.
 3. Tõmmake ülemine pael üle peaja jäta see kõrgele kuklataha. Tõmmake alumine pael üle pea kõrvadest madalamale.
 4. Pange mõlema käe sõrmed ninaklambri külgedele ja suruge vastu nina. sõrmeotsi allapoole mõlemalpool ninaklambrit. Ninaklambri surumine ühe käega ei ole piisavalt tõhus.

Respiraator on tõhus ainult siis, kui see on õigesti valitud ja paigaldatud ning kui seda kasutatakse kogu ohutsoonis viibimise ajal.

Kontrollige respiraatori hermeetilisust enne selle kasutamist tööruumides:
a) katke respiraatori näoosa kätega maski liigutamata,
b) hingake sügavalt sisse. Kui nina juures on tunda õhuvoolu, vajutage ninaklambrit nagu punktis 4. Kui respiraatori äärtest lekib, liigutage paelu üles-alla. Kui respiraatori sobitamine EI ÕNNESTU soovitud viisil, ÄRGE MINGE saastunud alale. Võtke ühendust töökaitsespetsialistiga.

Märkus: ärge käsutage respiraatorit, kui Teil on habe või muu karvkate näol, mis takistab naha ja respiraatoriääre vahetut kontakti.

Hoiatused

 1. Nagu muidki hingamisteede kaitsevahendeid nii ka respiraatorit võib kasutada ainult vastava ettevalmistuse saanud isik.
 2. Respiraator ei kaitse õlil põhinevate aerosoolide, gaaside, aurude või pritsiga värvimisel tekkivate lahustiaurude eest. Respiraator kaitseb häirivate lõhnade eest (näit. orgaaniliste gaaside, mille sisaldus ei ületa tööruumides lubatud kogust või lubatud piirnormi).
 3. Kasutage respiraatorit ainult tuulutatud ruumides, milles on küllaldaselt hapnikku organismi elutegevuseks, st. vähemalt 19,5%.
 4. Ärge kasutage respiraatorit, kui õhu saastumistase on tervisele otseselt ohtlik.
 5. Väljuge koheselt ruumist, kui:
  a) hingamine muutub raskeks
  b) tunnete peapööritust või ahistust.
 6. Vahetage respiraator uue vastu, kui see kahjustub või kui hingamistakistus muutub liiga suureks, samuti töövahetuse lõpus.
 7. Ärge mingil viisil muutke respiraatori konstruktsiooni.
 8. Kui respiraatori kasutamisjuhendit ja hoiatusi saastatud ruumis viibides ei järgita, võib väheneda respiraatori tõhusus ja põhjustada haigestumist või pideva töövõimetuse.

Heaks kiidetud

Respiraator 9914 vastab Euroopa Liidu direktiivi 89/686 punktides l0 ja 11B sätestatud kaitsevahendite turvanõuetele. Kehtib British Standards Institute'i poolt väljastatud EÜ kontrollimistõend Nr. 0020. British Standards Institute'i hinnangul vastab toote valmistuskoht standardile ISO 9002. Tootel on CE markeering.

Tootja esindaja: 3M Eesti Esindus
Võrgulehe koostaja: Parem Käsi OÜ.

Viimati muudetud: 23.08.2011