Abi-info
Kuidas kasutada tellimiskeskust Tellimiskeskuse kasutamine igapäevatöös Otsingu kasutamine Riiete suuruse kalkulaator Sobiva rõivasuuruse valik Jalatsite suurusnumbrid Kümused ja vastused
Tooteinfo
Toodete lisainfo Kasutusjuhendid Kasulikud viited
Teenused
Õmblus ja juurdelõikus Firmagraafika trükk
Ettevõttest
Uudised Kontaktid Ettevõttest lähemalt Privaatsusest Kuidas kasutada tellimiskeskust
Püsiklient
Püsikliendileht Saadetud tellimused Viimati tellitud tooted Lemmiktoodete nimekiri Kasutajatunnuste muutmine Log Out (Sisselogimise kasutajatunnused kustutatakse!)
Uued tooted ja kataloogid
Töökindad
Omatoodang / Eritellimusel riided
Tööriided
Tööjalatsid
Kuulmiskaitsed
Isikukaitsevahendid
Keevitusmaterjalid
Lõike- ja lihvkettad
Varia

Tulekindlate kaitserõivaste komplekti kuuluvad kaitserõivad

Kasutamisjuhend

Spetsiaalse tulekindla töötlusega materjalide kasutamine tulekindlate kaitserõivaste komplekti kuuluvate riietusesemete valmistamisel tagab Teie kaitse lühiajalisel tulega kokkupuutel, tagab kaitse ultravioletkiirguse, soojuskonvektsiooni, soojuskiirguse ja väikeste sularaua pritsmete eest. Nende riietusesemete valmistamisel on kasutatud sertifitseeritud ja testitud materjale ning konstruktsioone, mis on vastavuses EN 470-1 ja EN 531 normidega, mis käsitlevad vastavalt keevitajatele ja tööstustöölistele mõeldud kaitseriietust, kes puutuvad kokku lühiajaliselt tulega ning soojuskonvektsiooni ja soojuskiirgusega, sularaua pritsmetega. 

Igal riietusesemel on kaks piktogrammi:

Esimene viitab, et riietuseset võib kasutada kaitseriietusena keevitustöödel ja teistel sarnastel metalli liitmisprotsessidel, gaasiga lõikamisel. Riietusesemete valmistamiseks on kasutatud materjale ning konstruktsioone, mis on vastavuses EN 470-1 normidega. See viitab, et igat riietuseset võib kasutada kaitseriietusena tööstustöölistele. Kasutatud on materjale ja konstruktsioone, mis on vastavuses EN 531 normidega.

Hooldus

Igat antud komplekti kuuluvat riietuseset tuleb pesta eraldi teistest rõivastest, kasutamata eelloetust. Lubatud pesemistemperatuur <85C. Seebiga pesu on keelatud! Lubatud kasutada ka keemilist puhastust. Pesemiseks ja keemiliseks puhastuseks kasutatavad ained ei või sisaldada kloori (Cl).

Antud kaitserõivaste komplekti kuuluvaid riietusesemeid tuleb pesta või puhastada piisavalt tihti, sest mustus ja eriti selline, mis soodustab põlemist, vähendab nende valmistamiseks kasutatud kanga tulekindlaid omadusi.
Lubatud pesemistemperatuur talverõivastele, millede valmistamisel on kasutatud tulekindlat vatiini on <80°C. Lubatud triikimistemperatuur talverõivastele (vatiini kasutamisest tulenevalt )<120C.
Lubatud triikimistemperatuur kõigile teistele riietusesemetele <200°C.

Kõik antud komplekti kuuluvad kaitserõivad kaitsevad:

1) lühiajalisel tulega kokkupuutel. Seda näitab piktogrammil olev täht A - piiratud tulelevik (võivad küll süttida, kuid ei jätka põlemist) toimub iseeneslik kustumine.

2) soojuskonvektsiooni eest - taset iseloomustatakse B1 - B5

5) soojuskiirguse eest - taset iseloomustatakse C1 -  G4

4) sularaua tilkade eest - taset iseloomustatakse E1 -  E5

Märkus: Vastav toimimistase EN 373 järgi sularaua tilkade vastu kindlustab normaaljuhul, et kaitserõivad on kasutatavad sulavase, sula fosforpronksi sulamessingi tilkade vastu. Tuleb meeles pidada, et kaitserõivad üksi ei kaitse kasutajat elektrilöökide eest. Ohu vältimiseks elektrikeevitustöödel tuleb kindlasti kasutada ka teisi selleks otstarbeks ette nähtud töökaitsevahendeid.

Niiskus ja higi vähendavad kaitserõivaste dielektrilisi omadusi. Õhu hapniku sisalduse suurenemine vähendab kaitseriietuse tulekindlust.

Jälgides ülaltoodud puhastusõpetust, säilivad materjalide tulekindlad omadused kogu kaitserõivaste kasutusaja vältel. Pesemisel võib kangas tõmmata kokku kuni 4%. Kaitserõivaste säilitamisel, tuleb need eelnevalt puhastada ja hoida kuivas kohas.

Võrgulehe koostaja: Parem Käsi OÜ

Viimati muudetud: 23.08.2011