Gaasi/lahustiauru filtrid:
Toote nr - tähis - otstarve
6051 A1 orgaanilised lahustiaurud
6055 A2 orgaanilised lahustiaurud
6054 K1 ammoniaak
6057 ABE1 kombineeritud filter: orgaanilised lahustiaurud, anorgaanilised gaasid, lahustiaurud, happeaurud.
a) kõiki toodetud filtritüüpe võib kasutada eraldi koos maskiosaga (näiteks mask koos 3M 6000 gaasi/lahustiauru filtri või 3M 5000 või 3M 5000 osakeste filtriga)
b) mõlemaid osakeste filtreid (3M 2000 ja 5000) võib kasutada koos 3M 6000 gaasi/lahusti filtriga
3M 5000 filter paigaldatakse kasutades filtripidet 603 ja kinnitusrõngast 501.
6000 sarja maskiosa ja sellega liidetud juhendi alguses loetletud 3M filter moodustavad hingamisteede kaitsevahendi. Selle eesmärgiks on filtreesrida sissehingatavast õhust ohtlikke gaase, lahustiaure ja/või tahkeid osakesi. Kaitsevahendi sobivus antud kindlas olukorras on määratud maskiosale kinnitatud filtrite tüübiga.
Kaitsevahendi kasutaja peab enne kaitsevahendi kasutamist läbi lugema järgmise kasutamisjuhise ja filtriga kaasaantavad juhised.
Kesoleva toote kasutamisjuhiste ja hoiatuste eiramine selle kasutamisel või kaitsevahendi eemaldamine ohtlikul alal viibimisel, võib põhjustada kasutajale ajutist või püsivat tervisekahjustust, tuua enesega kaasa tõsiseid haigestumisi või isegi püsiva invaliidsuse.
Käesolev kaitsevahend ei tooda hapnikku (O2)
Kasuta hingamisteede kaitsevahendit vaid ventileeritavas ruumis, mille õhus on vähemalt 19,5% hapnikku
Märkus: see on 3M soovitatav minimaalse õhu hapnikusisaldus. Eri riikides võivad olla teistsugused minimaalse õhu hapnikusisalduse määrangud, mille kohta saab teavet vastavatest ametitest.
Käesolevat kaitsevahenit ei tohi kasutada olukorras, kuds ohtlike ainete koostist õhus ei teata; milles on tunda lõhna, mis põhjustatud ainete üle terviseohtlikuks piiriks tunnistatud kontratsioonist või kus õhus on aineid, mis põhjustavad temperatuuritõuse kokkupuutes keemisliste filtritega.
Ohtlikult alalt tuleb koheselt lahkuda ja vahetada kaitsevahendi osad kui:
a) mask on vigastatud
b) hingamine muutub raskeks ja hingamistakistus tõuseb
c) tunnete uimasust või ahistust
d) haistate võõrast või ebameeldivat lõhna või tunnete ärritust nahal.
Kasutusjuhiseid- ja piiranguid tuleb täpselt järgida. Kui tekib kahtlusi filtri sobivuses ja töökorras, tuleb võtta ühendust otsese ülemusega. Konsultatsioonion võimalik saaada ka pöördudes 3M kontorisse.
Hingamisteede kaitsevahendeid peab kasutama tööohutuse eeskirjade kohaselt
Kõikides tingimustes ei pruugi kaitsevahentagada rahuldavat kaitset. Näit. Habe või näo kuju võib põhjustada lekkeid. Sellisel juhul ei taga kaisevahend kasutajale nõuetekohast kaitset ning kasutaja on tagajärgede eest ise vastutav
Käesolevat kaitsevahendit ei tohi ümber ehitada ega kohandada
Enne hingamisteede kaitaevahendite kasutamist tuleb läbida vastav koolitus
Kaitsevahendeid tuleb hoida suletud pakendis, kuivas, ohtlike aineteta, tolmuvabas ruumis
Kui haistate lõhna või gaasi kasutades kaitsevahndit või kui hingamistakistus on muutunud ebameeldivalt suureks, tuleb filter minema visata ja vahetada uue vastu
Eemaldage ja vahetaga mõlemad filtrid samaaegselt. Kontrollige, et mõlema filtri tüüp ja klass oleksid samad<
Enne iga kasutamist tuleb kontrollida, et mask on töökorras. Kõik vigastatud osad tuleb vahetada uute vastu.
Soovitame järgnevat kontrollimeetodit.
Kontrollige, et mask ei oleks pragunenud, et see ei oleks määrdunud ja et mask, eriti selle näoosa, ei oleks väändunud ning et materjal oleks elastne, mitte kõvenenud
Kontrollige, et sissehingamise ventiil pole pragununud või rebenenud. Eemaldage ventiil ja veenduge, et selle kinnituskohtades poleks mustust ega pragusid.
Veenduge, et kinnituspaelad oleksid rikkumata ja paiduvad
Kontrollige, et mitte üheski plastosas poleks pragusid ega materjali väsimuse tundemärke. Veenduge, et kõik tihendid on oma kohal
Eemaldage väljahingamise ventiili kate ja veenduge , et ei ventiilil ega selle kinnituskohas poleks märke väändumisest, pragunemisest ega rebenemisest. Aseteaga ventiil jälle oma kohale.
Vaadake filtritega kaas antud kasutamise õpetust.
Käesolevat juhist tuleb maski kasutamisel alati jälgida:
Asetage mask näole nii, et see katab suu ja nina. Tõmmake rihmad üle pea
Võtke mõlema käega alumistest rihmadest kinni. Tõmmake rihmad kukla tahaja kinnitage teineteise külge
Pingutage esmalt ülemised rihmad tõmmates rihmade otstest, kuni mask on mugavalt ja tihedalt näol
Pingutage ka alumised rihmad esimestest või tagumistest pannaldest. Rihmade lõdvestamiseka kergitage pandla tagumist serva
Sooritage tihedustest kas ala- või ülerõhu meetodil. Ülerõhumeetod on soovitatavam.
Ülerõhu tihedusetest
Katke väljahingamisventiil käega ja hingake kergelt välja. Kui maskiosa paisub ning ei ilmne leket näo ja maski vahelt, on mask sobitunud õieti. Kui esineb lekkid, kohendage maski näol ja sadke rihmad parajaks , nii et lekkimine lõpeks. Korrake sobitamist niikaua, kui lekkeid enam ei tule.
Alarõhu tihedustest
Katke filtrid kätega (vm- vahndiga) õhutihedalt. Hingake kergelt sisse ja pdage 5…10 sekundi jooksul hinge kinni. Kui maskiosa tõmbub kergelt kokku, on mask sobitunud õieti. Kui esineb lekkeid, kohendage maski näolja seadke rihmad parajaks, niiet lekkimine lõpeks. Korrake sobitamist nii kaua, kui lekkeid enam ei esine. Kui leket ei suudeta kõrvaldada, et tohi minna ohtlikule alale. Sel juul võtke kontakti oma otsese ülemusega.
Mõõtmisel põhinev tihedustest
Lisainformatsiooni mõõtmisel põhineva tihedustestist, testitud kaitsevahendite kasutamisest jne. Saab kohaliku 3M kontori kaudu.
Ärge kasutage kaitsevahendit kui Teil on habe vms., mis takistab naha ja maski serva tihedat kontaksti
Kaitsevahendit tuleb puhastada iga kasutuskorra järel. Eemaldage kõigepealt gaasi/ lahustiauru filtrid ning osakeste filtrid
Puhastage maskiosa (mitte filtreid) 3M puhastusrätiga või peske maski pehma harjaga soojas (mitte üle 50o C) pesuaine lahuses. Kui pesuaine kasutamiseks on vajadust, tuleb kasutada neutraalset lahust. Mitte kasutada lanoliini või naftapõhiseid pesuaineid
Loputage maskiosa puhta, sooja vee ja kuivatage seejärel puhtas kohas
Kontrollige kaitsevahendi osi, eriti aga väljahingamise ventiili ja selle peasa enne igakordset kasutamist kulunud või vigastatud osad tuleb vahetada uue vastu.
Tähelepanu: Kaitsevahendit tuleb vahetada vähemalt iga poole aasta tagant peale kasutauselevõtmist, kuid see ei tohi olla vanem, kui viis aastat valmimiskuupäevast.
3M korvab materjalist või valmistamisest tingitud vead, hüvitades toote hinna või vahetades selle uue toote vastu. Kasutaja peab alati ise kontrollima , et toode on selle kasutamisel kasutuskõlblik. Vigase, riknenud või valesti ksutatud toote tõttu tekkinud kahjude eest vastutab 3M vaid korvates toote valmistusvead.
3M 6000 sarja tooted vastavad EN direktiivile 89/686. tooted on läbinud tüübihindamise Force Institute poolt, Force Dantest Ce, Park Alle 345, DK 2605, Brondby. 3M 6100, 6200, 6300 hingamisteede kaitsevahenid täidavad Euroopa standardi EN141 nõudmisi ja neile on antud ka Eesti Töökeskkonnaameti poolt tarnimisluba.
Tootja esindaja: 3M Eesti Esindus
Võrgulehe koostaja: Parem Käsi OÜ.
Viimati muudetud: 27.01.2016