Mask takistab köhimisel või aevastamisel lendlevate viiruseosakeste levikut ühelt inimeselt teisele. Sellest on abi, kui seda kantakse siseruumides, kus on palju inimesi ja keeruline on hoida teistega 2m vahet. Need, kes tunnevad end halvasti, ei tohi väljaspool kodu liikuda ka maskiga. Maski ei ole üldjuhul mõtet kanda ei kodus ega õues. Õues piisab, kui hoiad teistega 2-meetrist vahet.
Mask peab olema korralikult näo ees nii, et suu ja nina on kaetud. Kui maskil on traat, siis on see maski ülemises servas. Traadi peab vajutama korralikult ümber nina. Maski alumine serv on lõua all.
Hoolimata sellest, kas maski kandmine on kohustuslik või mitte, tasub maski kanda !
Kaitsemaskide valiku leiad siit
Käte ja (töö-) pindade puhastamiseks ning desinfitseerimiseks pakume etanoolil (piiritusel) põhinevaid tõhusaid desinfitseerijaid.
Tooted on saadaval 5 L kanistrites ja käte desinfitseerija ka 0,5 L pudelis.
Aita Sinagi peatada viiruse levimist käte kontakti kaudu.
Desinfitseerijad leiad Esmaabivahendite kaubagrupist.
Viiruste tõrjeks võib kasutada kirurgilist või meditsiinilist maski või respiraatorit ehk tolmukaitsemaski aga nende kasutusotstarve on täiesti erinev.
Oluline on, et respiraatori kaitsevõime näitaja oleks vähemalt N95 või P3, see näitab kui mitu protsenti kui väikestest osakestest jäävad maski filtrisse. N95 Filtreerib vähemalt 95% õhus leitavatest osakestest ja P3 vähemalt 99% õhus leitavatest osakestest.
Tasub meeles pidada, et väljalaskeklapiga respiraator kaitseb ainult kasutajat ennast ja ei takista nakkuse levikut, kui respiraatori kasutaja on ise haigestunud.
Meditsiinilisi maske peavad kandma viirusesse haigestunud inimesed, selleks et vältida viiruse edasilevimist väljahingatava õhu ja sülje pritsmete kaudu.
Maski tuleb vahetada iga päev või kui see on näiteks köhides või aevastades niiskunud ja puutunud kokku sekreedi pritsmetega.
Respiraatori paigaldamisel ja äravõtmisel on oluline käte hügieen – muidu võib saastunud näomask nakatumist pigem soodustada.
Kuidas kuivatad Sina oma märjaks saanud talvesaapaid?
Kas radiaatori peal?
Radiaatoril kuivatamine on sageli nahksaapa jaoks liiga kõrge temperatuuriga ja/või liiga kauakestev ning selle tulemusena muutub nahk jäigaks ja kahjustub.
Kuivatamiseks sobilikum temperatuur on kuni 37C ja on hea kui saab kuivamisaega muuta vastavalt sellele kui märg on jalanõu.
Siis kestab jalats kauem ja nahk säilitab enda omadused nii nagu peab.
Jalatsi kuivamisel on soe ja niiske õhk bakteripoistele meeldiv tegutsemispaik ning nende lammutustööga kaasneb tavaliselt ebameeldiv lõhn. Headel jalatsikuivatajatel on ka selle hädale vastuabinõu olemas.
Uuri lähemalt kuidas töötavad Alpenheati jalatsikuivatajad.
Jalatsikuivatit võid kasutada ka spordijalatsite, suusasaabaste, kinnaste, kiivrite jmt kuivatamiseks.