Abi-info
Kuidas kasutada tellimiskeskust Tellimiskeskuse kasutamine igapäevatöös Otsingu kasutamine Riiete suuruse kalkulaator Sobiva rõivasuuruse valik Jalatsite suurusnumbrid Kümused ja vastused
Tooteinfo
Toodete lisainfo Kasutusjuhendid Kasulikud viited
Teenused
Õmblus ja juurdelõikus Firmagraafika trükk
Ettevõttest
Uudised Kontaktid Ettevõttest lähemalt Privaatsusest Võlglased
Püsiklient
Püsikliendileht Saadetud tellimused Viimati tellitud tooted Lemmiktoodete nimekiri Kasutajatunnuste muutmine
Uued tooted ja kataloogid
Töökindad
Omatoodang / Eritellimusel riided
Tööriided
Tööjalatsid
Kuulmiskaitsed
Isikukaitsevahendid
Keevitusmaterjalid
Lõike- ja lihvkettad
Varia

Viimati esiletõstetud

Millise maskiga kaitsta viiruse eest?

Foto: Andres Putting
Kaitsemask

 

Viiruste tõrjeks võib kasutada kirurgilist või meditsiinilist maski või respiraatorit ehk tolmukaitsemaski aga nende kasutusotstarve on täiesti erinev. 

Oluline on, et respiraatori kaitsevõime näitaja oleks vähemalt N95 või P3, see näitab kui mitu protsenti kui väikestest osakestest jäävad maski filtrisse. N95 Filtreerib vähemalt 95% õhus leitavatest osakestest ja P3 vähemalt 99% õhus leitavatest osakestest.

Teiseks on oluline teada, et maski kandjat ennast kaitseb viiruste eest ainult P3 klassi respiraator. 
P2 klassi respiraator ei taga enam 100% kaitset ja meditsiiniliste maskide kaitsevõime on väga väike ja neile eriti loota ei tasu.

Tasub meeles pidada, et väljalaskeklapiga respiraator kaitseb ainult kasutajat ennast ja ei takista nakkuse levikut, kui respiraatori kasutaja on ise haigestunud.

Meditsiinilisi maske peavad kandma viirusesse haigestunud inimesed, selleks et vältida viiruse edasilevimist väljahingatava õhu ja sülje pritsmete kaudu.

Maski tuleb vahetada iga päev või kui see on näiteks köhides või aevastades niiskunud ja puutunud kokku sekreedi pritsmetega.

Respiraatori paigaldamisel ja äravõtmisel on oluline käte hügieen – muidu võib saastunud näomask nakatumist pigem soodustada.