Abi-info
Kuidas kasutada tellimiskeskust Tellimiskeskuse kasutamine igapäevatöös Otsingu kasutamine Riiete suuruse kalkulaator Sobiva rõivasuuruse valik Jalatsite suurusnumbrid Kümused ja vastused
Tooteinfo
Toodete lisainfo Kasutusjuhendid Kasulikud viited
Teenused
Õmblus ja juurdelõikus Firmagraafika trükk
Ettevõttest
Uudised Kontaktid Ettevõttest lähemalt Privaatsusest Kuidas kasutada tellimiskeskust
Püsiklient
Püsikliendileht Saadetud tellimused Viimati tellitud tooted Lemmiktoodete nimekiri Kasutajatunnuste muutmine Log Out (Sisselogimise kasutajatunnused kustutatakse!)
Uued tooted ja kataloogid
Töökindad
Omatoodang / Eritellimusel riided
Tööriided
Tööjalatsid
Kuulmiskaitsed
Isikukaitsevahendid
Keevitusmaterjalid
Lõike- ja lihvkettad
Varia

Mida teha kasutatud kinnastega?

Antud küsimusele on kaks vastust, sõltuvalt sellest, milline oli kinnaste eelnev kasutusala. Kui need on kokku puutunud mõningate toksiliste ainetega, peab neid käsitlema sarnaselt nagu toksilisi materjale (kui materjali kontsentratsioon kindas on kõrgem ettemääratud tasemest).

Kui kindad ei ole puutunud kokku saasteainetega, siis nende nii mahamatmine kui ka põletamine on sobilikud meetodid hävitamiseks. Mahamatmine ei ole sobilik mõnedele toksilistele ainetele, samuti on see protsess lõplikuks hävinemiseks küllaltki aeglane.

Nõuetekohaselt korraldatud põletamisprotsess peaks olema sobilik enamustele kasutuselolevatele kinnastele ja nendega kaasnevatele jääkproduktidele. Muidugi, mida kõrgemal temperatuuril ja kauem protsess käib, seda põhjalikum hävinemine on. Kõikidel juhtudel jääkproduktideks on peamiselt vesi ja süsinikdioksiid, lisaks mittetoksilised metallioksiidid (nt titaanoksiid) kinnastes leiduvatest pigmentidest. Teised jääkproduktid tekivad erilistest kinnaste polümeeridest, mis on välja toodud järgnevalt:


Tähelepanu:

Eelnevalt toodud tähelepanekud põhinevad väikeste koguste kinnaste korralikult korraldatud põletamisel, koos muu prahiga. Suuri koguseid kindaid põletatakse üksikute kogustena, eriliselt halvasti ja puudulikult põletamisel võib tekkida ohtlikke jääkprodukte, mis sai ülalpool mainitud.

Tekst tõlgitud Ansell Edmont kodulehelt.

Viimati muudetud: 18.08.2011