Abi-info
Kuidas kasutada tellimiskeskust Tellimiskeskuse kasutamine igapäevatöös Otsingu kasutamine Riiete suuruse kalkulaator Sobiva rõivasuuruse valik Jalatsite suurusnumbrid Kümused ja vastused
Tooteinfo
Toodete lisainfo Kasutusjuhendid Kasulikud viited
Teenused
Õmblus ja juurdelõikus Firmagraafika trükk
Ettevõttest
Uudised Kontaktid Ettevõtte tutvustus Ettevõtte lugu Privaatsusest Kuidas kasutada tellimiskeskust
Püsiklient
Püsikliendileht Saadetud tellimused Viimati tellitud tooted Lemmiktoodete nimekiri Kasutajatunnuste muutmine Log Out (Sisselogimise kasutajatunnused kustutatakse!)
Uued tooted ja kataloogid
Töökindad
Omatoodang / Eritellimusel riided
Tööriided
Tööjalatsid
Kuulmiskaitsed
Isikukaitsevahendid
Keevitusmaterjalid
Lõike- ja lihvkettad
Varia
Soodushinnaga tooted

Silmaloputusvedelik Cederroth

Tutvu kasutamisõpetuesega kohe, pärast võib hilja olla!

Kasutatakse hapete, leeliste, lubja jm kemikaalide silma sattumisel kiireks loputamiseks õnnetuskohal.

Silmadele on kemikaalid eriti ohtlikud.  Kui kemikaal satub silma, siis võib see kuni 5 sekundi jooksul silmi jäädavalt kahjustada.   Seega kui ohtlik aine satub silma, on tähtis, et rakendatakse kiiresti abinõusid. Kiire abinõu aitab vähendada silmade kahjustamist.

Pudelit on kerge avada. Lisavarustusena on kaasas klamber, mille abil on pudelit lihtne paigutada seinale vm sobivale kohale.

Kui pudel avatakse, tuleb see kuni 3 tunni jooksul ära kasutada. Pikemaajalisel seismisel tuleb pudel ära visata kuna pudelis olev steriilne vedelik võib bakteritega saastuda.

Pudelis on 200 ml füsioloogiline lahus, suletult säilib 3 aastat. Säilivusaja möödudes hävita pudel, sest peale lubatud tähtaega ei ole lubatud seda kasutada. 

Meelespea

* Pudelit hoida alati töökohal kättesaadavas kohas täidetuna ja puhtana
* Õnnetusjuhtumi korral loputa silma kohe sündmuskohal.
* Söövitavate kemikaalide, eriti hapete, leeliste ja lubja silma sattumisel tuleb loputamise järel koheselt pöörduda arsti poole.

Kasutamine

Kergema õnnetuse juhtudes on kannatanu võimaline teostama silma loputust ise toimides järgmiselt: eemalda kaitsekraan, kummardu pudeli kohale, ava silmalaud pöidla ja nimetissõrmega, suru pudeli otsik kergelt silmakoopasse nii, et silm seisab lahti ja loputa silma, pigistades korduvalt pudelit.

Raskemal juhtumil toimub silma reflektoorne sulgumine ja kannatanu pole võimeline silma avama ja loputust läbi viima. Sellisel juhul peab lähimal asuv abiline kohapeal läbi viima loputuse. Loputamine toimub kannatanu seistes, istudes või lamades vastavalt olukorrale.

Kui kannatanu seisab või istub, avab abiline pöidla ja nimetissõrmega kannatanu silmalaud ja loputab silma pudelit tugevasti pigistades ning pudelit peopesa laiuse võrra silmast eemal hoides.

Kui kannatanu on pikaliasendis, tuleb pudeli kork lahti keerata, eemaldada plasttoru ja kork tagasi keerata. Seejärel avatakse pöidla ja nimetissõrme abil kannatanu silmalaud ja pudelit suudmega allapoole hoides loputatakse kannatanu silma peopesa laiuse kauguselt.

Loputamise puhul tuleb erilist tähelepanu pöörata ülalau loputamisele. Mida pikema joana silmi loputatakse, seda mõjusam on tulemus.

Võrgulehe koostaja: Parem Käsi OÜ

Viimati muudetud: 23.08.2011