Abi-info
Kuidas kasutada tellimiskeskust Tellimiskeskuse kasutamine igapäevatöös Otsingu kasutamine Riiete suuruse kalkulaator Sobiva rõivasuuruse valik Jalatsite suurusnumbrid Kümused ja vastused
Tooteinfo
Toodete lisainfo Kasutusjuhendid Kasulikud viited
Teenused
Õmblus ja juurdelõikus Firmagraafika trükk
Ettevõttest
Uudised Kontaktid Ettevõttest lähemalt Privaatsusest Kuidas kasutada tellimiskeskust
Püsiklient
Püsikliendileht Saadetud tellimused Viimati tellitud tooted Lemmiktoodete nimekiri Kasutajatunnuste muutmine Log Out (Sisselogimise kasutajatunnused kustutatakse!)
Uued tooted ja kataloogid
Töökindad
Omatoodang / Eritellimusel riided
Tööriided
Tööjalatsid
Kuulmiskaitsed
Isikukaitsevahendid
Keevitusmaterjalid
Lõike- ja lihvkettad
Varia

Lõike- ja lihvkettad

Tavaliselt kliendid küsivad kui kaua üks või teine lõike- või lihvketas vastu peab (tööiga)?
Samas jäetakse arvestamata, et tööiga on otseselt seotud lõikekiirusega. Mida suurem on lõikekiirus, seda väiksem on tavaliselt kasutusiga ja vastupidi. Järelikult tuleb kasutada suurema lõikekiirusega kettaid neil, kelle töötunni hind on suurem.
Ketaste suurem tööiga on seotud abrasiivosakesi siduva sideaine tugevusega. Tugeva sideainega ketas on vastupidavam, kuid samas hoitakse kulunud abrasiivosakest kauem kinni ja lõikekiirus väheneb.
Kas paksem või õhem lõikeketas? Vahel arvatakse, et paksem lõikeketas kestab kauem kui õhuke, tegelikult on nende tööiga ühesugune. Õhukeste lõikeketaste eeliseks on nurklõikuri väiksem koormamine, suurem lõikekiirus, väiksemad krassid ja vähem tolmu.
Kas värviliste metallide  ja roostevaba terase lõikeketast võib kasutada ehitusteraste lõikamiseks? Võib küll. Klientide kogemustele tuginedes lõikavad värviliste metallide lõikekettad ehitusterast väga hästi, isegi paremini kui mustmetalli enda lõikekettad.
Mis juhtub kui kasutada mustmetalli lõikeketast roostevaba terase lõikamiseks? Roostevaba terase lõikepinnal võib tekkida korrosioon.

Lõike- ja lihvketastel näitab esimene number ketta läbimõõtu, teine paksust, kolmas ava läbimõõtu (kui ava on 22,2 mm, siis on ta jäetud meil märkimata). Kui ketas on mõeldud tavalise ehitusterase töötlemiseks, siis kasutame ainult üldnimetust (lõikeketas, lihvketas).


Liivapaberitel jt. liivapaberil põhinevatel toodetel on karedus tähistatud "P" tähega millele järgneb karedust iseloomustav number nt. P24 (väga jäme) ... P1200 (väga peen). Enimkasutatavad on karedused pindade puhastamiseks on vahemikus P40 ... P120.
Pindade lihvimiseks kasutatakse tavaliselt karedusi alates 120 ja suuremaid.


Lamellihvkettad

tähistus: 115 JBA 40
Esimene number näitab ketta välisläbimõõtu.
Kaks esimest tähte iseloomustavad ketta kuju.
Ava läbimõõt on kõigil 22,2 mm (nurklihvijal kasutamiseks).
JB - suurendatud paksusega ketas, lihvriiet 50% rohkem kui tavalisel (FB) kettal.
Kolmas täht näitab abrasiivi materjali.
    A - alumiinium oksiid - sobib ummistuvale materjalile, nt. mustmetall, pahteldatud teras, puit, vana värv, pehme plast, rooste       eemaldamiseks.
    ZA - zirkonkorund sobib raskeltlihvitavale materjalile, nt. roostevaba teras, must metall, kandi ja äärelihviks, klaasplastile.
Number lõpus näitab karedust (sama mis liivapaberitel).


Vene käiakivide markeering:
100 x 20 x 20 25A 25 CM1

100 x 20 x 20 - käia mõõtmed: välisläbimõõt X paksus X ava läbimõõt.
25A - abrasiivmaterjal.
    25A - valge vääriskorund, kasutatakse karastatud terase, tööriistaterase, kiirlõiketerase, roostevaba terase, stelliidi töötlemiseks.
    54C - ränikarbiid (must), 63C ja 64C ränikarbiid (roheline). Kasutatakse karastatud terase, kõvasulami, tööriistaterase, roostevabade terasete, malmi, keraamika ja klaasi töötlemiseks.
    14A - tavaline korund. Tavaterased, legeeritud ja legeerimata terased, valgevask, pronks, kroomitud ja nitreeritud pinnased.
25 - teralisus. 80, 50 - jäme; 40, 25 - keskmine; 16, 12, 10, 8 - peen.
CM1 - kõvadus. M1, M2, M3 - pehme; CM1, CM2 - poolpehme; C1, C2 - keskmine; CT1, CT2, CT3 - poolkõva; T1, T2 - kõva.

Viimati muudetud: 18.08.2011